FOTOWOLTAIKA

Jako specjaliści zajmujący się od 2008 roku automatyką budynków, kompleksowo od projektu, przez okablowanie oraz montaż elementów realizujemy instalacje fotowoltaiczne, dopasowane do zapotrzebowania obiektu na energię elektryczną.

Własna mikro-instalacja zamontowana na dachu domu lub firmy, gruncie lub budynku gospodarczym w prosty sposób umożliwi produkcję prądu, który zaspokoi roczne zapotrzebowanie obiektu.

Nadwyżkę wyprodukowanej energii oddamy do zakładu energetycznego mając prawo odebrać ją w ciągu 12 miesięcy od daty wprowadzenia do sieci. Nadmiar energii wyprodukowany w okresie o największym stopniu nasłonecznienia zostanie wykorzystany w okresie o najmniejszym natężeniu słońca, czyli nocą lub zimą.

Jeśli na dachu Państwa domu, budynku firmowego lub powierzchni działki można zamontować panele fotowoltaiczne zwrócone na południe, wschód lub zachód oznacza to, że instalacja taka będzie generować zyski każdego dnia w roku.

Dlatego zachęcamy do wykorzystania ogromnych pokładów energii drzemiącej w słońcu. Najnowsze technologie pozwalają na efektywne wykorzystanie tej energii, a instalacje wykonane przez naszą firmę efektywnie pracują przez cały rok.

Instalacje fotowoltaiczne, których montaż przeprowadziliśmy na dachach firm i gospodarstw rolnych, pozwalają ograniczyć zależność zyskowności przedsiębiorstw  od wzrostu cen energii związanych z opłata mocową. 

Wprowadzenie dodatkowej opłaty mocowej od stycznia 2021 roku wpłynie na wzrost rachunków za energię elektryczną średnio nawet o 75 zł za 1 MW. Docelowo będzie to skutkowało wzrostem kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Opłata ta będzie doliczana do kosztów dystrybucji. Przykładowo zatem małe przedsiębiorstwo lub gospodarstwo rolne zużywające w godzinach od 7:00 do 21:00 na przykład 50 MWh, musi się liczyć z dodatkową opłatą w granicach 3800 zł. 

Zatem dzięki instalacji modułów fotowoltaicznych na dachu  przedsiębiorstwa lub gospodarstwa ogranicza się lub niemal całkowicie eliminuje konieczność pobierania energii z Zakładu Energetycznego. Produkuje się własny prąd, na własne potrzeby. To nawet kilkunastotysięczne oszczędności w skali roku. Dodatkowo również jest to uniezależnienie się od podwyżek cen prądu. 

Inwestycje w OZE (Odnawialne Żródła Energii), dbałość o nasze środowisko naturalne i czystość powietrza stają się tematami poruszanymi codziennie.

Panele fotowoltaiczne w trakcie produkcji energii, nie emitują szkodliwych związków, dwutlenku węgla, ani żadnych innych gazów cieplarnianych.
Zwrot wykonania instalacji następuje po 6-8 latach uwzględniając ulgę podatkową.

NA CZYM BUDUJEMY NASZE INSTALACJE

Na rynku fotowoltaicznym dostępna jest szeroka gama rozwiązań – tańszych i droższych. Dla Klienta otrzymującego oferty z różnych źródeł problematyczne może okazać się dokonanie wyboru instalacji najbardziej dopasowanej do jego potrzeb.

Pracując na najlepszych rozwiązaniach z dziedziny fotowoltaiki przedstawiamy informacje na temat stosowanych w instalacjach komponentów : falowników, paneli fotowoltaicznych oraz konstrukcji montażowych.

FALOWNIKI / INWERTERY

MODUŁY FOTOWOLTAICZNE

KONSTRUKCJE MONTAŻOWE

MAGAZYNY ENERGII

ŁADOWARKI DO SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

Moduły Full Black

WAŻNE INFORMACJE

Program “Mój Prąd” i szczegółowe założenia Ministerstwa Energii.

Aktualne informacje dotyczące programu Mój Prąd oraz warunki otrzymania dotacji znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa – [LINK]

Na etapie realizacji projektu przygotowujemy niezbędne dokumenty do Zakładu Energetycznego oraz pomagamy w złożeniu dokumentacji związanej z dofinansowaniem. Przeprowadzamy pomiary elektryczne instalacji oraz zapewniamy pełne szkolenie z obsługi instalacji.. Dysponujemy uprawnieniami UDT, SEP i polisą OC .

Zapraszamy do kontaktu w celu wyceny instalacji fotowoltaicznej *

*do wyceny będą potrzebne m.in. informacje na temat zużycia energii za cały rok podawanej w kilowatogodzinach. W przypadku rachunków od ENEA znajdą Państwo tę informację na drugiej stronie rachunku w górnym prawym rogu.

FORMULARZ KONTAKTOWY