Wybieramy najlepsze panele fotowoltaiczne.

Panele fotowoltaiczne – monokrystaliczne.

W odróżnieniu od modułów polikrystalicznych składają się z ogniw fotowoltaicznych zbudowanych z pojedynczych kryształów krzemu. Wykorzystanie monokryształów krzemu umożliwia uzyskanie dużej sprawności konwersji energii słonecznej w energię elektryczną, a obecnie produkowane moduły cechują się największą wydajnością, która mieści się w przedziale 18-25%.
Ze względu na ich wysoką wydajność, panele fotowoltaiczne monokrystaliczne są dobrym wyborem, gdy mamy ograniczoną powierzchnię. Najlepiej sprawują się one w warunkach silnego nasłonecznienia.
Jedyną wadą tych modułów jest ich wyższa cena względem modułów polikrystalicznych, natomiast dużą zaletą obok sprawności jest ich ciemniejsza powierzchnia, która w połączeniu z czarną ramą tworzy atrakcyjny wygląd na nowoczesnym dachu (stąd nazwa Full Black).

Panele fotowoltaiczne – polikrystaliczne.

Panele polikrystaliczne tworzy się z modułów łączących wiele kryształów krzemu. Charakteryzuje je błękitny kolor i kwadratowy kształt płytek.
Niestety ze względu na swoją niższą wydajność, której zakres wynosi 15-18 %, zajmują większą powierzchnię niż panele monokrystaliczne o tej samej mocy, co oznacza większą ilość paneli na dachu , konstrukcji montażowej oraz pracy monterów.
Te moduły produkują lepiej prąd w świetle rozproszonym, lecz przy niższej efektywności ta zaleta traci na swoim znaczeniu.

Moduły fotowoltaiczne, na których najczęściej pracujemy, to te zbudowane na ogniwach monokrystalicznych.

Korzystamy z producentów, którzy oferują znakomity stosunek jakości do ceny oraz długą i sprawdzoną gwarancję.
Są to marki :

  • Q Cells
  • JA Solar
  • Trina Solar
  • Jinko Solar
  • LONGi.
Q Cells panele Poznań
Ja Solar panele Poznań