FOTOWOLTAIKA

Jako specjaliści zajmujący się od 2008 roku automatyką budynków. Kompleksowo od projektu, przez okablowanie, montaż elementów realizujemy instalacje fotowoltaiczne, dopasowane do zapotrzebowania obiektu na energię.

Własna mikro-instalacja zamontowana na dachu, czy działce obok domu lub firmy w prosty sposób umożliwi produkcję darmowej energii elektrycznej dla całego budynku.

Dziś nie są potrzebne drogie akumulatory, będące dodatkowym kosztem i uciążliwością dla środowiska po wyeksploatowaniu, które kiedyś pozwalały korzystać z własnej energii cały rok.

Nadwyżkę wyprodukowanej energii mamy teraz prawo odebrać w ciągu 12 miesięcy od daty wprowadzenia jej do sieci. Nadwyżka energii wyprodukowanej w okresie o największym stopniu nasłonecznienia zostanie wykorzystana w okresie o najmniejszym natężeniu słońca, czyli nocą lub zimą.

Jeśli dach Państwa domu, budynku firmowego lub działki na której powierzchni można zamontować panele fotowoltaiczne zwrócone są na południe, wschód lub zachód oznacza to, że instalacja taka będzie generować zyski każdego dnia w roku.

Dlatego zachęcamy do wykorzystania ogromnych pokładów energii drzemiącej w naszym słońcu. Najnowsze technologie pozwalają na efektywne wykorzystanie tej energii.

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ?

Prawdopodobnie jeszcze w 2019 roku awansujemy na czwartą pozycję w UE pod względem przyrostów nowych mocy fotowoltaicznych wg portalu money.pl
Inwestycje w OZE ( Odnawialne Żródła Energii), dbałość o nasze środowisko naturalne i czystość powietrza stają się tematami poruszanymi codziennie.
Panele fotowoltaiczne w trakcie produkcji energii, nie emitują szkodliwych związków, dwutlenku węgla, ani żadnych innych gazów cieplarnianych.
Dodatkowo zwrot wykonania instalacji następuje po 6-8 latach uwzględniając ulgę podatkową.

DLACZEGO WARTO ZAMONTOWAĆ PANELE FOTOWOLTAICZNE

  • Produkcja własnej energii elektrycznej co za tym idzie zmniejszenie rachunków za prąd.
  • Fotowoltaika to ciche, ekologiczne i czyste źródło energii.
  • Szybki montaż instalacji i zgłoszenie do zakładu energetycznego zamyka się w 30 dniach.
  • Ceny energii elektrycznej wzrastają, warto zatem myśleć o własnej produkcji.
  • Magazyn naprodukowanej energii w postaci sieci energetycznej, którą można wykorzystać nocą lub w okresie zimowym.
  • System fotowoltaiczny jest bezobsługowy.
  • Możliwość montażu paneli słonecznych na gruncie w przypadku braku miejsca na dachu.
  • Sprawdzona gwarancja mocy na okres 25 lat oraz okresy gwarancji na urządzenia 10 lat.
  • Możliwość odliczenia kosztów instalacji od podstawy podatku dochodowego.
  • Podniesienie wartości nieruchomości.

WAŻNE INFORMACJE

Program „Mój Prąd“ i szczegółowe założenia Ministerstwa Energii.

Nieoficjalnie na przełomie sierpnia i września 2019 roku rusza nabór wniosków w ramach programu przygotowanego przez rząd. Program polega na udzieleniu dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych. Nabór wniosków będzie prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej NFOŚiGW (NFOŚiGW).

Wnioski o dofinansowanie składać można w formie papierowej, a najwygodniej przesłać np. pocztą, kurierem lub złożyć osobiście w NFOŚiGW.

Założenia programu są proste i czytelne i polegają na dofinansowaniu. Kwota maksymalna wynosi 5 tys zł. Wsparciem będą mogły zostać objęte instalacje o mocy zainstalowanej 2-10 kW.

Osoby fizyczne, zainteresowane inwestycją w tego typu odnawialne źródło energii, które zainstalują i opłacą montaż instalacji po 23 lipca, mogą ubiegać się o dofinansowanie. Liczyć będzie się data potwierdzenia opłacenia.

Warunki do spełnienia :
– montaż i opłacenie instalacji po 23 lipca 2019 – faktura zakupu
– dokument potwierdzający wymianę przez operatora systemu dystrybucyjnego (OSD, zwanego czasem zakładem energetycznym) licznika na dwukierunkowy
– data produkcji zainstalowanych urządzeń jest nie starsza niż 24 miesiące

Szacuje się, że ze względu na ograniczoną liczbę instalatorów, budżet programu nie wyczerpie się w ciągu kilku miesięcy, ale może to potrwać około roku.

_

Zapraszamy do kontaktu w celu kalkulacji inwestycji w instalację fotowoltaiczną.*

*do wyceny będą potrzebne m.in. informacje na temat wysokości rachunków za prąd w tym zużycia energii podawanej w kilo-watach.